بررسی روند تغییرات قیمت میلگرد

بررسی روند تغییرات قیمت میلگرد

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۹۸

همان طور که واضح است این روند برای قیمت تمامی محصولات در بازار فولاد ثابت می باشد ولی به دلیل اهمیت زیاد قیمت روز میلگرد در ادامه ابتدا به مقایسه قیمت در سال ۹۶ و ۹۷ خواهیم پرداخت و پس از آن اندکی در خصوص پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۹۸ بحث خواهیم کرد.

مهمترین معضل بازار قیمت میلگرد در سال ۹۵ بار دیگر تکرار خواهد شد؟

همان طور که مستحضرید حدود دامنه نرخ میلگرد در سال ۹۵ در حدود ۱۴۷۰ تا ۱۶۱۰ تومان بود. مسئله بغرنج بازار میلگرد در سال  ۹۵ را می توان حواله های تهاتری میلگرد نامید که با ورود خزنده خود به بازار؛ باعث آسیب جدی به بازیگران سطوح مختلف این حوزه از بازار شده بود. بطور مثال برخی از بنکداران در اظهارات خود عنوان می کردند که برخی حواله های تهاتری ( به طور مثال حواله های ۱۰۰۰ تنی) تا ۱۰۰ تومان ارزانتر از قیمت مبدا بصورت تحویلی به آنها پیشنهاد شده است که البته خیلی محافظه کارانه و با احتیاط هم پیشنهاد می شده که این مسئله بازار را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تخریب نمود.

دقیقا در تاریخ هشتم اسفند ماه، یک روز پس از تهیج و شارژ بازار توسط آخرین جلسه هم اندیشی مبنی بر وعده افزایش قیمت دو مرحله ای تا پایان سال؛ در حالی که در حجم تقاضای موثر تغییر محسوسی صورت نگرفته بود، برخی از آهن فروشان موجودی انبار خود را به امید بهبود بازار روزهای پایانی سال تا قبل از تعطیلات نوروز و کمی زود هنگام تا حد قابل قبولی تجدید کردند. اما بر خلاف سال های گذشته از بهبود تقاضا خبری نشد و لذا تقاضای کل در هفته سوم اسفند با ضعف قابل توجه ای مواجه گردید؛ از طرفی تزریق حواله های تهاتری هم مزید علت شده و نفس بازار را گرفت. برخی پیشنهادهای جذاب از برخی بنگاهها هم از همین داستان غم انگیز حواله های تهاتری نشات می گیرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، بحث بازیافت بازار بی در و پیکر قراضه آهن را هم اضافه نمایید که به برخی از تولیدکنندگان شمش اجازه می داد تا بتوانند بصورت موردی از زیر اخذ مالیات بر ارزش افزوده شانه خالی کرده و به واسطه این کالای بازیافتی، شمش بدون فاکتور رسمی و بدون اخذ مالیات بر ارزش افزوده را به بازار تزریق نمایند.

به غیر از مباحث مطرح شده بالا؛ شما حواله های سنگین تهاتر شده شمش فولادی ( بیلت) را هم در نظر بگیرید که به قول ایفنا در بازار وجود داشته و مربوط به کارخانه های برتر بوده و دست به دست می شدند و همان طوری که پیش تر عنوان شده، بیشتر تحویل آن ها برای سال ۹۶ بوده و فروشندگان آن ها طلبکاران از دولت بودند. این حواله های تهاتری شمش هم داستان غم انگیز دیگری شبیه به میلگردهای تهاتری دارند. می توان گفتن مهمترین خطری که بازار فولاد را در سال ۹۵ تهدید می کرد این مساله بود هرچند نسبت به تهدیدات سال ۹۷ بسیار ناچیز به شمار می رفت.

بررسی روند تغییرات قیمت میلگرد در سه سال اخیر

با این تفاوت که در سال ۹۶ آنچه بازار فولاد آن را به عنوان مشکل تلقی می کرد ضعف تقاضا و ظرفیت مازاد بوده در حالی که این مورد در سال ۹۷ کمتر گشته و مشکلات بزرگ تری بازار فولاد را تهدید می کند. امیدواری دیگری که در سال ۹۶ در بازار فولاد کشور موج می زد امید به تاثیرگذاری برجام در بازار فولاد و بهبود قیمت محصولات تا روزهای پایانی سال ۹۶ بوده است که همان طور که مستحضرید این امید نیز در سال جاری به ناامیدی گرایید!

این دسته از محصولات پروفیل آهن در ساختمان ها، پروفیل آهن اسکلت های فلزی و جرثقیل های دروازه ای و بلند مرتبه جایگزین مناسبی برای مقاطع دست ساز حاصل از ناودانی، تیرآهن و نبشی است. استفاده از قوطی (پروفیل آهن باکس) های فولادی نقش بسیار مهمی در کیفیت پروفیل آهن، استحکام و سبک سازی سازه های فولادی ایفا می کند.

ناودانی پروفیلی است با مقطع فولادی که ازنورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی ساخته شده و شکل سطح مقطع ناودانی از یک جان افقی و و دو بال عمودی ناودانی به شکل حرف U انگلیسی تشکیل شده که در زوایه های داخلی مقطع انحنای گردی دارد. این پروفیل ناودانی در گروه پروفیل های باز قرار می گیرد.از این پروفیل در مصارف صنعتی و ساختمانی بسیار استفاده می شود. ناودانی های ساخته شده 3حالت دارند: پرسی ، که به وسیله پرس شکل مورد نظر را به آن می دهند. ناودانی فابریک ، از همان ابتدای فرآیند تولید ناودانی ، از خط تولید ناودانی خارج می گردد و به ناودانی های نورد گرم و ناودانی نورد سرد تقسیم می شوند.

شرکت آهن آلات اتحاد با بهرگیری از افراد متخصص بر آن است شرایط مناسبی را برای خرید آسان تیرآهن, فروش انواع تیر آهن, تیر آهن دست دوم, تیرآهن کارخانه, سایز تیر آهن, قیمت تیرآهن, فروش میلگرد, انواع میلگرد, میلگرد آجدار, میلگرد ساده, میلگرد کارخانه, وزن میلگرد, فروش ناودانی, انواع ناودانی, وزن ناودانی, فروش نبشی, انواع نبشی, قیمت نبشی, نبشی دست دوم, وزن نبشی, ورق آهن, انواع ورق, ورق اسید شور, ورق روغنی, ورق رنگی, فروش ورق سیاه, ورق گالوانیزه, وزن ورق آهن, پروفیل آهن, سایز پروفیل آهن, قوطی آهن, قیمت قوطی, وزن پروفیل, جدول وزن ورق سیاه, فروش قوطی آهن, قیمت پروفیل و قوطی, خرید قوطی برای شما فراهم نماییم.

اصولا میلگرد برای تقویت بتن و سازه به منظور تحمل نیروهای کششی از میله های فولادی به نام میلگرد استفاده میشود. بتن قابلیت تحمل نیروهای فشاری را دارد اما گاهی نیروهای کششی میتوانند باعث شکستن میلگرد شوند. میلگرد یا آرماتور فولادی ست که به عنوان یک عامل تقویت کننده عمل کرده و مقاومت کششی بتن را بالا میبرد.

بیشترین کاربرد میلگرد در صنعت راه و ساختمان به منظور جبران مقاومت کششی بتن است اما از میلگرد در شبکه بندی ها, نگهدارنده ها و تقویت کننده ها نیز استفاده میشود. میلگردها در اندازه های استاندارد تولید میشوند و میلگرد به شکل های مختلف در اعضای بتنی مسلح مورد استفاده قرار میگیرند. در وب سایت به انواع میلگرد بر حسب مشخصات استاندارد اشاره شده است.
تامین کننده آهن آلات مورد نیاز اشخاص حقیقی و سازمان های خصوصی و دولتی با پایین ترین قیمت روز بازار و کیفیت مورد درخواست مشتری  چاره اندیشی برخی فعالان بازار برای بهبود تنظیم بازار قیمت فولاد در روزهای آتی

فولاد MO40 , فولاد ٤١٤٠   mo٤٠ ، فولاد 1.7225 ,وزن مخصوص فولاد mo40 ،  فولاد 41Cr4 ,  ,  , قیمت فولاد mo40 , سخت کاری فولاد mo40 ,را در فروشگاه ...

طرح پیشنهادی گزارشگر فولاد در خصوص برخی اعمال اصلاحات دستورالعمل تنظیم بازار فولاد که با پیشنهادات شما بزرگواران میبایست تکمیل گردد :

۱) تنظیم نرخ بازار داخلی همانند رویه اخیر؛ به صورت منفک و جداگانه از بازارهای صادراتی در نظر گرفته شده و هدایت هر کدام از این دو بازار داخلی و خارجی بصورت مستقل و با اهرم های مختص خود کنترل شود .

۲) محور دستورالعمل تنظیم بازار فولاد همانند وضعیت کنونی؛ مختص بازار داخلی باشد.

۳) مکانیزم کنترلی محصولات نهایی و فولادی تخت، منفک از مکانیزم کنترلی محصولات نهایی مقاطع طویل فولادی باشد. در واقع کنترل محصولات انحصاری فولاد مبارکه متفاوت از شمش و تختال و یا میلگرد آجدار و تیرآهن باشد.

۴) به شاخص نرخ داخلی قراضه آهن و کشف هفتگی شاخص آن در بازار داخلی توجه ویژه گردد؛ چرا که بازیگران تاثیر گذار در بازار داخلی مقاطع طویل فولادی عمدتا فولادسازان بخش خصوصی بوده و مواد اولیه این گروه هم عمدتا قراضه آهن است؛ بخش شبه دولتی هم با ضریب حاشیه سود بیشتر از این مکانیزم بهره مند خواهد شد.

بقیه مکانیزم ها در خصوص تعیین نرخ عرضه بر اساس نرخ شمش، همان دستورالعمل تنظیم بازار فولاد باشد. مثل نرخ آهن اسفنجی ۵۰ درصد نرخ شمش و نرخ میلگرد و تیرآهن ۱۱ درصد بالاتر از نرخ شمش و …

۵) تعیین نرخ پایه شمش به جای ملاک قرار گرفتن نرخ دلار و نرخ شمش بین‌المللی؛ با حذف دلار و یا هرگونه ارز دیگری؛ بر اساس تعیین شاخص نرخ قراضه آهن داخلی و بر اساس اجماع نظر یک کارگروه متشکل از نمایندگان گروه های طرف مناقشه در این کارگروه باشد؛

نمایندگانی از اتحادیه آهن و سندیکا به عنوان نمایندگان حافظ منافع زنجیره پایین دست و مصرف‌کننده نهایی و نمایندگانی از هر کدام از دو بخش واقعا خصوصی و خصولتی به عنوان حافظ منافع فولادسازان و بالاخره نماینده دولت در این کارگروه ؛ بصورت هفتگی شاخص نرخ قراضه آهن را بصورت ریالی استخراج و در اختیار نماینده دولت برای ابلاغ و کنترل قرار دهند.

۶) نرخ پایه شمش به عنوان ضریب مشخصی از نرخ قراضه آهن کشف شده این کارگروه محاسبه و ابلاغ شود :

به طور مثال حدود ۲۰ درصد بالاتر از شاخص نرخ قراضه آهن. این ضریب میبایست با کارشناسی خبرگان متشکل از دو حوزه خصوصی و خصولتی و نماینده و ناظر دولت بصورت دوره های مشخص زمانی تعیین گردد.

۷) کنترل الزام حجم عرضه‌های داخلی فولادسازان همچنان به قوت خود باقی بماند؛ سقف رقابت در بورس همانند قبل مشخص باشد؛

۸) الزام به عرضه محصول نهایی در بورس برای حذف گره کور توزیع کالای نهایی مقاطع طویل فولادی که اکنون با آن مواجه هستیم؛ از سمت نورد حوزه خصوصی همانند اکنون برداشته شود؛ چرا که به سبب تعدد حوزه‌های نورد و ماهیت غیر انحصاری و رقابتی  آن ها و ایجاد چرخه بسته دولت در مرزهای خروجی صادراتی کشور برای دلالان و کنترل موجودی انبارها برای جلوگیری از احتکار تا حد زیادی مانع رانت و  سفته‌بازی این گروه خواهد شد. ( البته نیاز به یک سیستم کنترلی بهتر در این حوزه حس می شود  )

نکته مهم کنترل نرخ محصول نهایی و نظارت آن به جای کنترل مستقیم دفتر مرکزی؛ به دفاتر مرکزی سازمان تعزیرات حکومتی استانها با همکاری دفاتر اتحادیه واگذار گردد بدین صورت که اتحادیه هر استان با ایجاد یک تابلوی واحد اعلام قیمت های تمام شده محصولات نهایی آن استان؛ برای ماکزیمم نرخ فروش اعضای آن استان و بر اساس بیشتر مصرف کالای بومی آن استان و کرایه حمل آن؛ یک خط قرمز نرخ تعیین نماید که توسط تعامل دفتر تعزیرات حکومتی با دفتر اتحادیه این تابلو روزانه به روز رسانی شده و نظارت گردد.

➖ بارز ترین نقطه ضعف این بسته اصلاحی؛ نحوه کنترل خروجی حوزه نورد در حوزه مقاطع طویل فولادی به سبب تعدد عرضه کنندگان آن و ماهیت رقابتی بودن و غیر انحصاری بودن آن در بازار داخلی است که در صورت خروج این حوزه از الزام به عرضه در بورس کالا می بایست فکری بهتر برای کنترل آن شود.

در زمستان سال ۶ نیز بازار میلگرد کماکان رو به پایین و کم فروغ بوده و به طوری که شنیده شد تقاضای این حوزه فعلا در پایین ترین سطح خود قرار دارد. کاهش متناوب قیمت شمش؛ سرما و بارندگی و کاهش دما در مناطق وسیعی از سطح کشور؛ اجتناب از خرید توسط تقاضاهای در انتظار به جهت افت پی در پی قیمت ها تا حصول ثبات؛ رکود در بازار مسکن؛ فاصله معنی دار قیمت شمش از میلگرد و بالاخره انباشت کالاهای انباری، از جمله مهمترین دلایل کاهش قیمت این روزهای بازار میلگرد بوده است.

نیم نگاهی به قیمت تمام شده میلگرد فرضی وارداتی چین و مقایسه آن با

سوالی که به ذهن متبادر می شود این است که چه چیزی مانع ثبات قیمت مورد انتظار عرضه کنندگان این حوزه است و چرا قیمت افزایش یافته نمی تواند ثبات داشته باشد ؟اگر ملاک افزایش قیمت جهانی است چرا در افزایش های هیجانی؛ بازار قیمت میلگرد را نمی تواند حفظ کند  ؟!

واقعیت این است که درست است که افزایش قیمت جهانی فولاد و بخصوص سنگ آهن در قیمت فولاد داخل تأثیر گذار است؛ اما متغیر های تعیین قیمت پایه میلگرد در داخل و خارج کشور کاملا متفاوت و تا حدودی مستقل از هم هستند. به عنوان مثال مهم ترین عامل افزایش قیمت همیشه و در همه جا افزایش تقاضا و محدودیت عرضه است؛ شرایطی که در ماه های پایانی سال ۹۶ و در بازار چین به وقوع پیوست، بنا بر گزارش کامودیتی طی این ماه سطح انباشت انبارهای چین از یک طرف پایین آمده بود و از طرف دیگر تقاضا افزایش داشت یعنی به گونه ‌ای که این بازار مدتی با مازاد تقاضا روبرو شده بود.

از طرف دیگر جو روانی انتخاب رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر سرمایه گذاری بلند مدت در زیر ساخت های این کشور مزید علت شده و پتانسیل درخواست خرید فولاد جهانی را افزایش داده بود.  اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا در کشور ما هم این مازاد تقاضا حادث شده است ؟ آیا تقاضای داخلی مصرف میلگرد کشور ما در سال های اخیر به قدری زیاد شده که عرضه فعلی نمی تواند پاسخگوی آن باشد؟ تا چه اندازه تولیدکنندگان میلگرد خصوصی ما توانسته اند در بازارهای جهانی نقش آفرینی نمایند ؟

با وجود گذشت ۶ ماه از سال ۹۷ تصمیم داریم ابتدا قیمت میلگرد در این برهه زمانی را با زمان مشابه آن در سال ۹۶ مقایسه کرده و سپس به چشم اندازی کلی در خصوص بازار این محصول در ۶ ماه آتی سال ۹۷ و همچنین پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۹۸ بپردازیم.

همان طور که به یاد دارید در روزهای میانی شهریور ۹۶ شاهد عرضه میلگرد با قیمت حدود ۲۴۰۰ تومان بودیم این در حالی است که در مدت مشابه سال ۹۵ قیمت این محصول در محدوده ۱۸۰۰ تومان اعلام گردید. حال به بررسی چند مورد کلی که بازار فولاد در روزهای میانی شهریور ۹۶ با آن دست و پنجه نرم می کرد خواهیم پرداخت. آنچه که مسلم و مبرهن است در آن برهه از زمان نیز آن قیمت ها مورد قبول عرضه کنندگان داخلی نبوده و لذا درصدد کنترل بازار فولاد بودند.

قیمت آهن در سال ۹۸ چگونه ارزیابی می شود؟

می توان گفت تداوم بازار فولاد و پیش بینی قیمت میلگرد و آهن در سال ۹۸ بستگی به موفقیت و یا عدم موفقیت دستورالعمل تنظیم بازار فولاد در تعدیل قیمت ها خواهد داشت.

نمودار قیمت آهن در سال ۹۸ به چه صورت است؟

به ظن ما بر اساس دلایل متعدد بنیادینی که طی روزهای گذشته گام به گام با شما و همراه شما تجزیه و تحلیل شد؛ شاخص نرخ قابل اتکاء بازار میلگرد آجدار در حال حاضر، همان نرخ میانگین پایانی رقابتی موزون در بورس کالا با فی تمام شده ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) حدود ۴۶۵۰ تومان است.

اما در روزهای جاری به نظر می رسد آخرین معاملات صورت گرفته میلگرد آجدار در بورس کالا با احتساب مالیات ارزش افزوده حدود ۴۶۵۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است که این را می توان به عنوان یک دلیل بنیادین در حمایت از قیمت های داخلی پذیرفت یا این که به طور مثال با در نظر گرفتن نرخ دلار تجاری و نرخ صادراتی محصولات فولادی ایران و یا حتی منطقه CIS می توان تا حدودی به یک مرز حمایتی کف قیمت ها تکیه زد؛ اما صرفا بسنده نمودن به القاء هیجانات لحظه ای که از طرف برخی مبادی هیجان ساز بدون پشتوانه منطقی مخابره می شود؛ نمی تواند استدلال منطقی برای تصمیمات آتی کسب و کار زنجیره های پایین دست باشد.

تراژدی پشت پرده این گونه تصمیمات هیجانی زمانی آشکار می شود که هیجانات بازار فروکش نموده و بازار به آرامش می رسد، در این صورت معمولا عده ‌ای که بیشترین تصمیمات هیجانی را گرفته اند؛ معمولا متحمل بیشترین ضرر و زیان خواهند شد، چرا که طبق یک تجربه گران بها، رفتار بازار سنتی داخلی در روزهای آرام، عقب ‌نشینی تا حاشیه قیمت های حمایتی بازار بوده است و طبیعی است که در این گونه مواقع مارجین های ناپایدار به سرعت تخلیه شده و تا نقطه متعادل عقب ‌نشینی می کنند.

 

علائم ریشه ای پارکینسون در روده پیدا شد

علائم ریشه ای پارکینسون در روده پیدا شد

علائم ریشه ای پارکینسون در روده پیدا شد
علائم ریشه ای پارکینسون در روده یافت شد _ پارکینسون بیماری عصبی مهلکی است که مربوط به ضعف سیستم ایمنی بدن می باشد و بیشتر در افراد مسن و سالمند رخ می دهد. تاکنون تمام حیطه تحقیق درباره پارکینسون به مغز معطوف بوده، اما اکنون شواهدی یافت شده که بر احتمال وجود منشأ این بیماری در روده و سپس گسترش آن به مغز دلالت دارد. محققان اغلب گزارش داده‌اند

پارکینسون در روده

مبتلایان طی ده سال منتهی به جلوه‌گری رعشه‌ها، از یبوست و دیگر بیماری‌های مزاجی رنج می‌برده‌اند. شواهد دیگری هست که نشان می دهد باکتری‌های روده مبتلایان به پارکینسون با بزرگسالان غیرمبتلا تفاوت دارد.بررسی تازه‌ای روی موش‌ها نشان داده فیبرهای سمی شکل گرفته در اطراف سلول‌های عصبی مبتلایان پارکینسون قادرند

در عرض چند هفته اعصاب مغزی را تحت الشعاع قرار بدهند. محقق ارشد این پروژه، سارکیس مازمانیان از موسسه فناوری کالیفرنیا(کلتِک) می‌گوید: «برای اولین بار موفق به کشف ارتباط بیولوژیکی میکروبیوم‌های روده و بیماری پارکینسون شده‌ام. به طور کلی، این تحقیق از احتمال نشات گرفتن بیماری‌های مسبب زوال عصبی از روده پرده برمی‌دارد، که این با تفکر سابق متمرکز بر مغز تضاد دارد.»

1 علائم ریشه ای پارکینسون در روده یافت شد
2 منبع :پزشک تو علائم ریشه ای پارکینسون در روده یافت شد

علائم ریشه ای پارکینسون در روده یافت شد

گروه محقق به بررسی گسترش فیبرهای سمی متشکل از ماده‌ای موسوم به آلفا ـ سینوسلاین به این نتیجه رسید. آلفا ـ سینوسلاین بسیار کوچک بوده و در سلول‌های عصبی سالم وجود دارد. اما گاهی به دلیلی نامعلوم، این مولکول‌های آلفا‌ـ سینوسلاین به هم چسبیده و تشکیل توده‌هایی می‌دهند، که در نهایت به همان فیبرهای آسیب‌زننده به اعصاب مغزی تبدیل می‌شوند. حدود یک دهه پیش، کم‌کم از مقالات محققان چنین برداشت شد که فیبرهای موجود در مغز بیماران پارکینسون در روده‌هایشان نیز یافت می‌شود. در تحقیقی که تازه صورت گرفته تیم کلتک موش‌هایی را مورد بررسی قرار دادند که با دستکاری ژنتیکی و وادارسازی بدنشان به بیش‌تولید آلفا‌ـ سینوسلاین، نسبت به بیماری پارکینسون آسیب‌پذیر شده بودند.

علائم ریشه ای پارکینسون در روده یافت شد

فیبرهای موجود در مغز بیماران پارکینسون در روده‌هایشان نیز یافت می‌شود

برخی از این موش‌ها در قفس عادی و غیر استریل و برخی دیگر در محیط استریل و عاری از میکروب پرورش یافتند. موش‌هایی که در قفس‌های عاری از میکروب پرورش یافتند، علائم نقصان حرکتی و فیبرهای سمی کمتری در مغزشان به نمایش گذاشتند، اما در آنهایی که در قفس غیر استریل پرورش یافتند، طبق انتظار، علائم پارکینسون نمایان شد.

با درمان از طریق آنتی‌بیوتیک، نشانه‌های موش‌های محیط غیر‌استریل تخفیف یافت؛ به این معنی که چیزی در میکروبیومشان در تشدید نشانه‌ها موثر است. در نهایت، تیم محقق، باکتری‌های بیماران انسانی پارکینسونی را به موش‌های عاری از جرم تزریق کردند. پس از این، دوره زوال ابتلای این موش‌ها بشدت تشدید شد. در حالی که باکتری‌های

روده گرفته شده از انسان‌های سالم چنین تاثیری نداشت. تیموتی سمپسون از اعضای تیم می‌گوید: «اینجا بود که گفتیم یافتیم! موش‌ها از نظر ژنتیک عین هم بودند و تنها تفاوت در بود یا نبود باکتری روده بود. تقریبا مطمئن بودیم که باکتری‌های روده در تنظیم علائم پارکینسون، نقش اساسی و حتی حیاتی دارند.»

هنوز راه تا حصول نتیجه دراز است، اما اگر این برداشت‌ها باز هم تکرار شود، رویکرد درمانی جامعه پزشکی را دگرگون خواهد کرد. فرصت‌ها برای مقابله با این بیماری بسیار خواهد بود. البته گفتنی است هر نتیجه‌ای از موش‌ها بگیریم، قابل تعمیم به انسان نیست. ممکن است عوامل دیگری در بیماری انسان دخالت داشته باشد.

برخی بررسی‌های دیگر، بودن در معرض برخی آفت‌کش‌ها را موثر می‌داند. گروه محقق قصد دارد با تحلیل میکروبیوم‌های به دست آمده از روده مبتلایان، به این پی ببرد که کدام میکروب‌ها در آسیب پذیر کردن بیماران بیشترین نقش را ایفا می‌کنند. در این صورت ممکن است دانشمندان بتوانند پیش از نمایان شدن علائم و آسیب رسیدن به مغز، بیماری را شناسایی کنند. جزئیات بیشتر این پژوهش در مجله ی Cell منتشر شده است.
منبع :پزشک تو

مقاله کامل درباره آناتومی مغز انسان

مقاله کامل درباره آناتومی مغز انسان

مقاله کامل درباره آناتومی مغز انسان
آناتومی کامل مغز (Anatomy of Brain)

مقاله کامل درباره آناتومی مغز

مغز انسان حدود 1500 گرم وزن داشته که کلاً داخل جمجمه قرار دارد .
مغز از قسمتهای زیر درست شده است :
1- نیم کره های مغز
2- تالاموس و گره های عصبی قاعده ای
3- مغز میانی
4- پل دماغی
5- بصل النخاع
6- مخچه

نیم کره های مغز
نیم کره های مغز دو عدد بوده که از نظر نردبان تکاملی جدیدترین قسمت مغز می باشند . آنها هدیه اصلی خداوند به انسان بوده و تکامل آن از پستانداران از حدود پنجاه میلیون سال پیش شروع شده و در انسان نماهائی مانند « استرالوپیتکوس» به اوج خود رسید (2 میلیون سال پیش ) .
اختصاص ترین صفت تکاملی ازدیاد تعداد یاخته های عصبی بوده که پیشرفت شایان آن را در « هموهابیلیس» و « هموارکتوس » می توان مشاهده کرد .دوران طلائی بزرگ شدن مغز در « نئاندرتال » « و هموساپینس» (حدود یکصد هزارسال پیش ) آغاز و به انسان ختم می شود .

بدون نیمکره های مخ ، انسان جاندار بی شعوری بیش نیست . تکوین شعور انسان عبارت بوده است از ازدیاد یاخته ها ( نتیجتاً اضافه شدن وزن مغز ) و ارتباطات آنها با یکدیگر برای بهتر شدن قدرت پردازش اطلاعات محیطی و درونی . در « مرگ مغزی » این قدرت از بین میرود چون کل ساختار مغز مضمحل می شود . در درون نیمکره ها حفره هایی پر از مایع نخاعی و جود دارند که بطن ها نامیده می شوند . دو نیمکره توسط جسم پینه ای به هم متصل می باشند که در حقیقت ارتباط اصلی نرونهای دو نیمکره با هم می باشند .

قسمت های مختلف تشکیل دهنده نیمکره ها شامل قسمت های زیر است :
1- لوب پیشانی Frontal Lobe
2- لوب آهیانه ای Parietal Lobe
3- لوب پس سری Occipital Lobe
4- لوب گیجگاهی Temporal Lobe
5- لوب حاشیه ای Marginal Lobe

لوب پیشانی

لوب پیشانی مهمترین قسمت تکامل یافته مغز است . مخصوصاً در انسان و انسان نماها این قسمت فوق العاده وسعت پیدا کرده است . قسمتهای خلفی لوب پیشانی ویژه فرمانهای حرکتی بوده و از هم گسیختگی نسج این قسمت باعث از کارافتادگی یک اندام می شود . تحریک هر قسمت از اندامها و سر بر روی مکان مخصوصی از این نوار باریک وجود دارد ، قسمتی از این ناحیه ، که بین دو نیمکره وجود دارد، مختص حرکات اندامهای تحتانی می باشد . درقسمت قدامی ناحیه حرکتی سرو دست مرکز کنترل حرکات چشم وجود دارد .
در نیمکره چپ ، مرکز حرکتی تکلم درلوب پیشانی می باشد . از هم پاشیدگی نسوج این ناحیه باعث گنگی شده و بیمار قادر به گفتار نیست .آنچه از لوب پیشانی باقی می ماند عبارتست از ناحیه ای که در جلو قرار داشته و مرکز شعور ، منطق ، تفکر و تا حدودی حافظه است . از بین رفتن این قسمت از مغز در دو طرف منجر به کم اهمیت دادن اصول اخلاقی شده و تصمیمات بیمار انفعالی می گردد . اگر آسیب بسیار شدید باشد خلاقیت حرکات از بین رفته و ممکن است با حالت اغماء اشتباه شود . یکی از راههای درمان امراض روانی ، در ابتدای سده حاضر ، عبارت بود از تخریب دو طرفه قسمتهای عمقی لوب های پیشانی و تبدیل بیمار به فردی که از نظر اجتماعی بیشتر قابل تحمل باشد . متأسفانه اثرات سوء این عمل جراحی باعث شد که بعداً کمتر مورد استفاده قرار گیرد .

لوب آهیانه ای

وظایف لوب های آهیانه ای در طرف راست و چپ تا حدودی با هم فرق می کنند . علاوه بر تشخیص محل درد ، گرما ، لمس و محسوسات عمقی در باریکه پشت شیار مرکزی ، لب آهیانه ای در طرف راست بینش فضائی را در شخص بوجود می آورد . عوارض عمقی لوب طرف راست منجر به از دست دادن جهت یابی فضائی فرد گشته وطرف چپ بدن را در کارهای روزمره فراموش می کند . به حوزه بینائی چپ توجه نکرده و مثلاً ریش خود را در طرف چپ نمی تراشد ، چنین شخصی ردیابی فضائی خود را از دست می دهد . شدت عارضه در بعضی بحدی است که بیمار عضوی در طرف چپ بدن خود را از یاد می برد و فکر می کند مربوط به شخص دیگری است . لب آهیانه ای در طرف چپ علاوه بر جهت یابی فضائی و محسوسات طرف راست ، وظیفه تکلم را نیز بعهده دارد . اختلال در ریاضیات ، محاسبه ، تشخیص راست و چپ بدن ،خواندن و نوشتن و تکلم پس از آسیب رسیدن به لوب آهیانه چپ دیده می شود .

لوب پس سری

لوب پس سری مسئولیت بینائی را عهده دار بوده و آسیب رسیدن به این ناحیه شخص را بطورکامل یانافص نابینا می کند . یکی از بهترین محسوسات محیطی که به وسیله آن مکانیسم پردازش اطلاعات در مغز به وسیله فیزلوژیست هائی مثل « هوبل » و « ویسل » در دانشگاه هاروارد برملا گشته عبارت است از « حس بینائی » این دو دانشمند به طور سیستماتیک پردازش اطلاعات را از شبکیه تا لوب پس سری دنبال کردند . کار اصلی این پژوهشگران عبارت بود از ثبت تحریک پذیری سلول های شبکیه ، ایستگاه زانوئی و قشر خاکستری مخ ( سلول های ساده ،پیچیده و فوق پیچیده ) در مناطق به اصطلاح 17 و18و19 « برودمن » لازم به یادآوری است که « برودمن» پژوهشگری بود که سطح مغز را از 1 تا 52 منطقه بر حسب انواع یاخته های قشر خاکستری طبقه بندی کرد. مثلاً منطقه 46 ویژه حافظه بوده و 44 بیان تکلم را به عهده دارد . « هوبل و ویسل» دریافتند که به ترتیب که اطلاعات از یک ایستگاه به ایستگاه دیگری منتقل می شده پیچیده تر و به حقیقت نزدیک تر می شود . مثلاً سلول های شبکیه و ایستگاه زانوئی فقط به بک نقطه نورانی پاسخ داده ، درحالی که سلول های ساده کورتکس بینائی تنها به یک نوار نورانی با محور خاص پاسخ می دهند . می توان تصور کرد که این نوار از تعدادی نقطه نورانی درست شده است . بنابر این ، سلول های ساده قشر خاکستری نسبت به یک نقطه نورانی بی تفاوتند . به همین ترتیب که جلو برویم مشاهده می شود که سلو لهای پیچیده کورتکس توسط یک لبه نورانی تحریک می شوند که محور مشخصی داشته ولی محل آن مهم نیست . بهترین ، تحریک برای یک سلول فوق پیچیده یک گوشه است . با در نظر گرفتن بحث بالا ، هر چقدر از منطقه 17 به طرف منطقه 19 می رویم وظیفه سلول ها پیچیده تر شده به تحریکی نوین پاسخ می دهند . این موضوع در تشخیص فاصله و رنگها بسیار صادق است .

لوب گیجگاهی

این لوب در طرف راست نقش مهمی از نظر هنر تشخیص رنگها و جوانب مختلف دستگاههای موسیقی داشته و در طرف چپ تأثیر مهم آن درتکلم انسان است . درک صداهای شنیده شده و پردازش دستوری گفتار و آماده کردن پاسخ شایسته ، به وسیله لوب آهیانه چپ صورت می گیرد . آسیب رسیدن به لوب گیجگاهی گاهی باعث از بین رفتن توانائی نامگذاری افراد و اشیاء می شود . همچنین لوب های گیجگاهی راست و چپ با هم نقش مهمی در فعال نگهداشتن حافظه دارند. دروازه اصلی ورود اطلاعات محیطی به مغز و ثبت آنها در گرو سلامتی لوب گیجگاهی است .
به نظر می رسد که « هیپوکامپ» این ناحیه همگام با قسمت های دیگر لوب حاشیه ای نقش کلیدی در قبول یا رد اطلاعات داشته باشند .از این مکان است که اطلاعات منتشر شده از محسوسات محیطی به نقاط دیگر مغز مخصوصاً لوب های پیشانی می روند .بخش دیگری از فیبرهای آورنده اطلاعات به لوب گیجگاهی از ساقه مغز و هسته « مینرت» می باشد .
از بین رفتن « هیپوکامپ » منجر به عدم توانائی انسان در تثبیت حافظه شده و شخص قدرت انتقال اطلاعات رابه سایر نقاط مغز از دست می دهد .
اگر انسانی هر دو لوب گیجگاهی مخصوصاً دو « هیپوکامپ » را از دست بدهد برای همیشه قدرت ثبت اطلاعات از محیط را برای یادآوری در دراز مدت از دست خواهد داد .در ام- آر- آی روبرو هر دو لوب گیجگاهی به خاطر انسفالیت آسیب دیده و قدرت حافظه بیمار شدیداً صدمه دیده است . حس شامه نیز با لوب گیجگاهی ارتباط دارد .

لوب حاشیه ای

لوب حاشیهای از قدیمی ترین قسمتهای مغز بوده و وظیفه اش بیان غرایض جنسی و تأمین احتیاجات احساسی و تنازع بقاست . لوب حاشیه ای در اصطلاع به « مغز اول » مشهور شده و از اینجاست که تمام اطلاعات پس از بررسی و فیلتر شدن می توانند به سایر نقاط مغز رسوخ کنند . احساس امنیت درونی با وجود لوب حاشیه ای امکان پذیر است . اینجا محل احساسات قلبی و فردی و عشق و دلدادگی است . با تکیه به« مغز اول » است که انسان کاری را انجام داده و سپس با مراجعه به منطق و « مغز جدید» یا « نئوپالیوم » پشیمان می شود . در این مکان است که موجود برای حفظ خود و خانواده حاضر است به استدلال کم محلی کند . کنترل اصلی سلسله اعصاب نباتی هنگام جنگ و ستیز یا پشیمانی و غم و اندوه در دست« مغز اول » یا « آرکی پالیوم » می باشد . بالاخره زبان اصلی نهفته در نگاه افراد به یکدیگرکه حاصل آن دوست داشتن فردی و یا تنفر از فردی دیگر می شود در لوب حاشیه ای است .

تالاموس

تالاموس توده ای از سلولهای عصبی با اندازه های مختلف است که وظیفة پردازش و هم آهنگ کردن پیامهای حسی را در ارتباط با فعالیت های حرکتی داشته و دراین خصوص با گره های عصبی قاعدة جمجمه ، قشر خاکستری مغز و مخچه در تماس دائم می باشد . تالاموس نیز نقش بی نهایت مهمی در دریافت درد و محسوسات محیطی دارد . آسیب یک طرفه به تالاموس باعث کرخ شدن طرف مقابل بدن و آسیب دو طرفه ، بیمار را به حالت بیهوشی می برد .

گره های عصبی قاعدة مغز

هسته های دم دار و عدسی شکل از مهمترین گره های عصبی قاعدة مغز می باشند که ارتباط تنگاتنگ با تالاموس ، قشر خاکستری مغز و مخچه داشته و عملکرد اصلی آنها تنظیم فعالیت های حرکتی ماهیچه ها بوده و در تداوم حرکات آنها نقش مهمی دارند . نارسائی گره های عصبی قاعدة مغز باعث لرزش های غیرارادی و سفتی و کمی تحریک ماهیچه ها شده و تابلوئی شبیه مرض پارکینسون را بوجود می آورد .

ساقة مغز

از نظر تکاملی ساقة مغز یکی از قدیمی ترین قسمت های سلسلة اعصاب بوده که علاوه بر حفظ هوشیاری و کنترل خواب ، تنفس و گردش خون ، محل گردهم آئی اعصاب جمجمه ای نیز می باشد که در تعیین تکلیف مرگ مغزی بسیار پراهمیت اند . اندازه و پاسخ مردمک ها به نور ، رفلکس های قرینه و سرفه ، حرکات چشمها ، زبان ، صورت ، حلق و حنجره نیز عمدتاً توسط ساقة مغز کنترل می شود .ساقة مغز گذرگاهی است دوطرفه برای گذشتن محسوسات از محیط خارج به طرف مغز و آوردن پیامهای عصبی از مغز و ساقة مغز به طرف نخاع و اندامها .

ساقة مغز محلّ تمرکز و پخش پیام های مهم و ابرانی به اقصی نقاط نخاع برای حفظ و کنترل قوام ماهیچه ها است که نهایتاً بر روی رفلکس های وتری نیز تأثیر می گذارند . این پیامها ، به طور مستقیم و غیر مستقیم ، از هسته های ساختمان مشبک در سطح « پل دماغی » و « بصل النخاع » و « مغز میانی » نشأت گرفته و به همراهی پیام های « هسته های قرمز » و « هسته های گوش داخلی » بر روی « نرون های حرکتی گاما » سرازیر می شوند . تحریک نرون های حرکتی گاما ، به طور غیر مستقیم ، پس از تحریک « نرون های حرکتی آلفا » قوام ماهیچه ها را زیاد کرده و آنها را سفت می کند . در این گونه موارد رفلکس های وتری نیز تشدید می شوند .

هرگاه مغز از بین رفته ولی ساقة مغز از مغز میانی به پائین در حیات باشد ، رفلکس های وتری بسیار شدت یافته و ماهیچه ها آنقدر سفت می شوند که دست ها و پاها سیخ شده حالت « دِسِرِ بره» به خود می گیرند ، یا اینکه دست ها از آرنج خم شده و پاها سیخ می شوند که به این حالت « دکورتیکه» گویند . به تدریج که ساقة مغز وظایف خود را از دست داد ، قوام ماهیچه نیز از بین رفته آنها لَخت می شوند . در این زمان رفلکس های وتری نیز وجود ندارند .

این حالت در « مرگ مغزی » به خوبی می شود به طوری که تمام ماهیچه ها شل بوده و رفلکس ها ناپدید گشته اند چون تمام ساقة مغز از کار افتاده است . ساقة مغز از قسمتهای زیر تشکیل شده است .مغز میانی ، پل دماغی و بصل النخاع .

مغز میانی

بخش های مهمی از مغز میانی که در مرگ مغزی اهمیت دارند عبارتند از : ساختمان مشبک که مسئول حفظ سطح هوشیاری ، بوده ، پایک های مغزی که از الیاف و ابران حرکتی درست شده اند و اعصاب جمجمه ای سه و چهار که حرکات چشمها ، اندازه و پاسخ مردمک ها را به نور به عهده دارند . آسیب دو طرفه به ساختمان مشبک باعث حالت اغماء شده و اگر پایکهای مغز آسیب ببینند فلج اندامها و در مورد اعصاب سه و چهار ضعف حرکات چشم ها و بزرگ شدن مردمک ها با عدم پاسخ به نور را موجب می شود و اگر آسیب بسیار شدید باشد حرکات چشم عروسکی نیز از بین می روند . پس به این ترتیب با معاینه و تعیین سطح هوشیاری ، حرکات و مردمک های چشم و قدرت اندامها می توان به سالم بودن مغز میانی پی برد .

پل دماغی

اجزاء مهم پل دماغی عبارتند از : قسمت دیگری از ساختمان مشبک ، اعصاب جمجمه ای پنج ، هسته عصبی شش و هفت و الیاف مرتبط کنندة مخچه به سلسله اعصاب مرکزی .
آسیب دو طرفه به دو سوم فوقانی ساختمان مشبک پل دماغی باعث حالت اغماء شده و گرفتاری عصب شش ، حرکات چشمها را در محور افقی مختل و آسیب به عصب پنج باعث از بین رفتن حس قرنیه و رفلکس قرنیه می شود . بنابر این می توان با در نظر گرفتن سطح هوشیاری بیمار ، حرکات کرة چشم و صورت و رفلکس قرنیه به و ضعیت تشریحی آن پی برد .

بصل النخاع

این قسمت از ساقة مغز از ساختمان مشبک ، مراکز کنترل تنفس و گردش خون ، اعصاب جمجمه ای 9، 10،11،12 و الیاف حسی و حرکتی ای که مخچه ، نخاع ، ساقة مغز و نیمکره ها را به یکدیگر مربوط می کنند درست شده است . در بصل النخاع ، ساختمان مشبک نقشی در تأمین سطح هوشیاری نداشته و بلکه آسیب به این قسمت از مغز به صورت نارسائی شدید و تنفس و گردش خون خود را نشان داده و رفلکس سرفه از بین می رود . در صورتی که بیمار هوشیار باشد ، قدرت بلع در او از بین خواهد رفت .

مخچه

مخچه درست در پشت سر و در قسمت خلفی پل دماغی و بصل النخاع قرار گرفته است . در حقیقت مخچه جعبه سیاه سلسله اعصاب مرکزی بوده که تعادل انسان را کنترل کرده سرعت و دامنةحرکات را طوری تنظیم می کند که آنها بدون نقص باشند . مخچه در ارتباط دائم با گیرنده های حسی محیطی و جمجمه ای بوده و از طریق مغز میانی و پل دماغی پیوسته وضعیت تعادل بدن را در اختیار تالاموس ، گره های عصبی قاعدة مغز و قشر خاکستری می گذارد . سه منبع اصلی ارتباط مخچه با اطلاعات محیطی عبارتند از :

– پیام هائی که از نخاع به مخچه می رسند و نقطة شروع آنها در ماهیچه ها ، زردپی ها ، پوست و مفاصل است . این پیام ها به سرعت مخچه را از وضعیت اندام ها ، مخصوصاً اندام های تحتانی ، در فضا آگاه می سازند . توسط همین پیام هاست که انسان دائماً بررسی کرده و حرکات را ظریف تر می سازد . اشکال در این سیستم باعث تلوتلو خوردن شخص هنگام راه رفتن می شود . کرمینه قسمتی از مخچه است که پردازش اطلاعات فوق را در دست دارد .

– پیام هائی که از گوش درونی به مخچه رسیده و دائماً آن را در جریان موقعیت فضایی سروگردن قرار می دهند . به وسیله این اطلاعات مرکز ثقل انسان درون سطح مقطع بدن بر روی زمین قرار می گیرد . کنترل اصلی تعادل حرکات چشمها و محور عمودی بدن از وظایف این سیستم است .حفظ تعادل در حرکات مستلزم چرخشی سلامتی این قسمت از مخچه است که در قاعدة آن قرار دارد.

– اطلاعاتی که از مغز رسیده و نقش اصلی کنترل حرکات ظریف اندام ها ( مخصوصاً دست ها ) را به عهده دارند اختلال در این سیستم باعث شلختگی در حرکات مهارتی می شود . نیمکره های مخچه همگام با مغز در این مورد به انسان یاری می کنند . عملکرد مخچه در بیماری که به حالت اغماء است از اهمیت کمتری برخوردار است .

جریان خون مغز

خون رسانی به مغز توسط سرخرگ های سبات و مهره ای صورت می گیرد که مجموعاً چهار عدد بوده و حدود یکهزار سانتی متر مکعب در دقیقه به مغز خون می رسانند . این میزان بسیار زیاد خون مبین سرعت متابولیسم بالای مغز بوده و نیاز شدید به اکسیژن و گلوکز است . زمان جریان خون از سرخرگ های سبات تا سیاهرگ های وداج حدود ده ثانیه است .قطع کامل جریان خون مغز پس از مدت پنج تا ده ثانیه منجر به بیهوشی می شود و اگراین زمان از ده دقیقه بیشتر شود نسج مغز از بین می رود .

ساختمان مشبک

یکی از سری ترین مناطق سلسلة اعصاب مرکزی ، ساختمان مشبک است که درست در مرکز ساقة مغز قرار داشته و از بصل النخاع تا قسمت فوقانی مغز میانی کشیده می شود . کمتر جائی از سلسلة اعصاب مرکزی است که ساختمان مشبک در آن دست نداشته باشد . ساختمان مشبک از تعداد زیادی سلول به اندازه های مختلف درست شده که زوائد آنها نسبتاً کوتاه می باشند . علاوه برساقة مغز ، نخاع ،مخچه ، اعصاب جمجمه ای ،گره های عصبی قاعدة مغز ، تالاموس و نیمکره ها همه با ساختمان مشبک ارتباط دارند . علاوه بر این که ساختمان مشبک قدیمی ترین قسمت سلسلة اعصاب مرکزی است ، درکنترل خواب ، قوام ماهیچه ها « تن ماهیچه ای» و درد نیز نقش کلیدی دارد ولی وظیفة اصلی آن برقرار داشتن سطح هوشیاری است . هرگونه ضایعة نسجی ، حتی یک میلی متر ، اگر دو طرفه باشد و در ساختمان مشبک اتفاق افتد منجر به از دست رفتن هوشیاری می شود .

بطن های مغز

درون مغز انسان حفره هائی وجود دارند که بطن نامیده می شوند . دو بطن درنیمکره ها و بطن سوم بین گره های عصبی قاعدة مغز ، بطن چهارم در پشت ساقة مغز بوده که مخچه آن را می پوشاند . درون بطن های مغز مایع مغزی نخاعی وجود دارد که درون بطن ها و روی سطح مغز درجریان است تا جذب شود . وزن مغز درون مایع مغزی نخاعی حدود 50 گرم است .

پوشش های مغز ، مخچه و ساقة مغز

این قسمت ها توسط سخت شامه و دو لایة نرم شامه پوشانیده شده است که وظیفة حفظ و حراست آن را به عهده دارند .
منبع:پزشکتو

مطلب ویژه : بیشترین و مهمترین کاربرد تزریق چربی به واژن به منظور زیبایی دستگاه تناسلی انجام میشود .

مطلب ویژه : بیشترین و مهمترین کاربرد تزریق چربی به واژن به منظور زیبایی دستگاه تناسلی انجام میشود .

هزینه عمل تنگ کردن واژن و تنگی واژن چقدر است ؟


لیزر یک تکنولوژی پیچیده است ، عمل تنگ كردن واژن با ليزر ، هزينه عمل تنگ كردن واژن با ليزر ، تنگ كردن واژن با عمل جراحي ، تنگ كردن واژن با جراحی ، عمل تنگ کردن واژن ، تنگی واژن ، عکس عمل تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یکی از روشهای جدید است که به لذت جنسی کمک میکند و خیلی از دختران و زنانی که به میل زیبایی جنسی خود اهمیت میدهند کاندید این عمل تنگی واژن هستند . دنبال یه جراح زنان خوب برای تنگ کردن واژن هستم . پزشکی که تنگی واژن را به خوبی انجام بدهد .  لذت جنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که جدایی از بحث روحی و روانی شخص باید از لحاظ جسمانی هم زنان در امادگی به سر ببرد . تصور کنید شکل ظاهری واژن نامناسب و  بدفرم است . این بدشکلی  واژن قطعا در روحیه زن و مرد تاثیر بدی میگذارد . حال تصور کنید شکل ظاهری واژن مناسب و زیبا است و دارای شلی واژن نیست ، در این حال قطعا به میل جنسی زن کمک میکند . به همین منظور جراح زنان اقدام به عمل تنگ کردن واژن میکنند به همراه عمل تنگی زیبایی واژن   . عمل تنگ کردن واژن امروزه به چند روش انجام میشود که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

- تنگ کردن واژن با عمل جراحی

-تنگ کردن  واژن با لیفت کردن

-تنگ کردن واژن با نخ مخصوص

سوالاتی که کاندید عمل تنگ کردن واژن باید از متخصص زنان بپرسد :

·         تنگ کردن واژن به صورت سرپایی هست؟ ایا بعد میتوانم به خانه بروم


·         هزینه عمل تنگ کردن واژن چقدر است ؟


·         عکس بعد از انجام عمل تنگ کردن واژن را می توانم ببینم ؟


·         لذت جنسی بعد از تنگ کردن واژن بیشتر میشود ؟؟


·         ایا بعد از تنگ کردن واژن می توانم حامله بشوم


·         هیجان جنسی من ، بعد از عمل تنگ کردن واژن بیشتر میشود ؟؟


·         آیا با انجام عمل تنگی واژن میزان تنگی اش به حالت قبل از ازدواج میرسد ؟


روشهای مختلف تنگ کردن واژن


- تنگ کردن واژن با لیزر

در تنگ کردن با جراحی ، به صورت سرپایی است و افراد در مدت یک ساعت این کار رو انجام میدهند و شخص بعد از انجام عمل میتواند کارهای شخصی خودش را نیز انجام بدهد

در تنگ کردن با لیزر نیز به صورت سرپایی است و مدت زمان لیزر نهایت 20 دقیقه طول بکشد . ممکن است جلسات لیزر برای کسب نتیجه بهتر تکرار شود .

 

وقتی برای عمل تنگ کردن واژن آماده شدید تا گزینه هایتان برای جراحی پلاستیک را بشناسید ، باید اطلاعات لازم را درباره این خدمات و روشهایش به دست بیاورید و این فرایند آماده شدن شما برای مشاوره یا نخستین جلسه با جراح پلاستیک شماست .

از کجا شروع کنیم ؟

باید دقیق و مشخص بدانید که چرا می خواهید واژن خود را تنگ  کنید . نباید انتظار داشته باشید جراحی پلاستیک زندگی شما را زیر و رو کند . درست است که در موارد بازسازی برای ترمیم و احیای جنبه های که بر اثر تروما ، بیماری و یا نقص مادرزادی آسیب دیده اند ممکن است تغییری چشمگیر در ظاهر و عملکرد آنها به وجود آید .

خصوصیات فرش ماشینی کاشان

خصوصیات فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی کاشان دیرزمانی است که در میان عموم مردم به عنوان یک فرش با کیفیت و درجه یک شناخته شده است. با این همه، گاهی اوقات سودجویان با استفاده از ناآگاهی مشتریان اقدام به فروش فرش‌ های بی‌کیفیت با نام فرش ماشینی کاشان می‌کنند.

شاید اولین کاری که یک مشتری برای اطمینان از کیفیت یک فرش ماشینی باید انجام دهد، بررسی شناسنامه‌ی فرش است. معمولاً شناسنامه‌ی فرش در پشت آن به فرش الصاق شده است. در شناسنامه‌ی یک فرش، کلیه مشخصات آن درج می‌شود.

گرچه بررسی شناسنامه‌ی فرش در هنگام خرید لازم است، اما کافی به نظر نمی‌رسد. دلیل این امر آن است که برخی افراد با جابجا کردن و یا جعل شناسنامه‌ی فرش، تلاش می‌کنند تا فرش نامرغوب را به اسم فرش ماشینی کاشان به فروش رسانند. بنابراین، باید در هنگام خرید فرش ماشینی کاشان درجه یک، به نکاتی توجه داشته باشید.

خصوصیات فرش ماشینی کاشان درجه یک

اگر یک کارخانه برای تولید فرش ماشینی از دستگاه‌های فرش‌بافی نامرغوب و یا قدیمی استفاده کند، مشکلات متعددی می‌تواند در کار نهایی وجود داشته باشد. از جمله این مشکلات می‌توان به تکرار طرح در چند ردیف اشاره کرد. علت این تکرار طرح، گردش چندباره‌ی سیلندر بدون جلو رفتن در نقشه‌ی فرش است.

همچنین، استفاده از دستگاه فرش‌بافی مستهلک منجر به پاره شدن نخ خاب در هنگام بافت می‌شود. در صورت این اتفاق، اگر ادامه‌ی کار دقیقاً در ادامه قبل انجام نشود، باعث دیده شدن دوپودی می‌شود. علاوه بر این، اگر نخ پاره شود و مسئول دستگاه به سرعت متوجه نشود، مقداری از فرش با تراکم پایین‌تر دیده خواهد شد.

جنس نخ خاب و این که این نخ حتماً هیت ست شده باشد، نیز بسیار مهم است. همان‌طور که در مقاله هیت ست گفتیم، نخ هیت ست شده باعث بهداشتی‌تر بودن، بالا رفتن عمر و دوام فرش ماشینی، از دست ندادن رنگ در اثر شست و شو، پرز ندادن و افزوده شدن بر جلوه و زیبایی فرش می‌شود.

یک فرش ماشینی کاشان درجه یک، از کاروینگ کار یا همان پرداخت کار خوب سود برده است. به این ترتیب، فرش نباید دچار کوتاه و بلند شدن نخ خاب باشد.

علاوه بر نکات گفته شده، دقت در مسائلی همچون بررسی تعداد شانه فرش، سوراخ نبودن فرش، دیده نشدن اثر تیغ خوردگی، بیرون نزدن نخ از پشت فرش، نداشتن اعوجاج در طرح فرش و مرتب بودن ریشه‌های فرش نیز لازم است.

برای خرید فرش ماشینی کلیک کنید

کاهش وزن با گیریپ فرود

کاهش وزن با گیریپ فرود

کاهش وزن با گیریپ فرود


گریپ فروت از بهترین میوه های خوراکی برای سلامتی ماست. می توانید از این میوه برای رسیدن به لاغری و کاهش وزن کمک بگیرید. این میوه سرشار از ویتامین سی می باشد که برای تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش متابولیسم بدن بسیار مفید است.
گریپ فروت دارای خواص زیادی است. یکی از مهم ترین خواص این میوه تاثیر آن بر روی وزن است. مصرف گریپ فروت باعث لاغری می شود که در ادامه با جزئیات بیشتری به این مسئله می پردازیم.
کاهش وزن
گریپ‌ فروت می‌تواند سفید، زرد، صورتی و حتی قرمز باشد و مزه ترش یا شیرینی داشته باشد. اما اغلب اوقات یک گریپ‌ فروت تازه ترکیبی از زرد و صورتی است و طعم و مزه‌ای شیرین و ترش دارد. مهم نیست انتخاب شما کدام رنگ از گریپ‌ فروت باشد، نکته حائز اهمیت این است که کالری آن کم اما سرشار از طعم و مواد مغذی عالی برای حفظ سلامتی بدن شما است. کافی است روزانه تنها نیمی از یک گریپ‌فروت را میل کنید تا مطمئن باشید حداقل نیمی از ویتامین C لازم برای بدن‌تان را دریافت کرده‌اید.
کاهش وزن

گریپ فروت چگونه شما را لاغر می کند؟


تحقیقات حاکی از آن است، مصرف گریپ‌ فروت مزایای بسیاری در جهت لاغری و تناسب اندام خواهد داشت. نکته‌ کلیدی این است که درون گریپ‌ فروت آنزیمی به نام *AMP (adenosine monophosphate-activated protein) یا *AMPK (adenosine monophosphate-activated protein kinase ) یک پروتئین فعال شده وجود دارد که به وسیله ترکیبات طبیعی درون گریپ‌فروت به نام *nootkatone (ترکیبی طبیعی که به عطر و رایحه گریپ فروت مربوط می شود) فعال می‌شود. زمانی که AMP فعال می‌شود هم‌ زمان موجب افزایش انرژی در بدن می‌شود، درست چیزی شبیه به افزایش میزانگلوکز که باعث بالارفتن سوخت و ساز بدن (متابولیسم) می‌شود. نتیجه اینکه شما وزن کم می‌کنید و لاغر می‌شوید. به طور کلی، AMPK در حین تمرینات و فعالیت‌های ورزشی فعال می‌شود تا کمک کند عضلات از شکر و چربی ذخیره شده استفاده کنند و آن‌ها را تبدیل به انرژی مضاعف کنند.
کاهش وزن

* AMP یا AMPK:نوعی آنزیم فعال است که نقش مهمی در برقراری تعادل نسبتا پایدار انرژی بین سلولی ایفا می کند.

کاهش وزن
به طور میانگین هر گریپ فروت حدود ۲۲۶ گرم آب و حدود ۱۰۰ کالری دارد. سعی کنید ۲۰ دقیقه قبل از هر وعده غذایی آب گریپ‌فروت بنوشید تا کمک موثری برای کاهش وزن‌تان باشد. مصرف این نوشیدنی باعث می‌شود اشتهای کمتری برای خوردن غذا داشته باشید و در نتیجه کمتر بخورید و لاغر شوید. حتی یک لیوان کوچک هم می‌تواند کارساز باشد اما باید در نظر داشته باشید تنها مصرف گریپ‌ فروت نمی‌تواند باعث کاهش وزن‌تان شود. برای لاغر شدن، شما نیاز دارید کالری کمتری نسبت به نیاز روزانه‌تان دریافت کنید و چربی بیشتری بسوزانید.
کاهش وزن
اما با قرار دادن گریپ‌فروت در یک رژیم غذایی مناسب و سالم می‌توانید سریع‌تر به هدف نهایی‌تان دست پیدا کنید. ویتامین C درون گریپ‌ فروت یکی دیگر از فاکتورهای موثر و مورد توجه برای استفاده ابزاری از این میوه خوشمزه به منظور لاغری است. با انجام تحقیقات بسیاری در این زمینه نهایتا مشخص شد، گریپ‌ فروت میزان انسولین بدن را کاهش می‌دهد، آن هم نه به مقدار زیادی بلکه به میزان اندکی. اما همین تغییر اندک میزان انسولین هم باعث می‌شود بدن شکر و چربی زیادی در خود ذخیره نکند و شما چاق نشوید.
کاهش وزن
در حقیقت میزان بالای انسولین باعث می‌شود مغز احساس ضعف و گرسنگی کند و درخواست انرژی بیشتری برای فعالیت بدن داشته باشد. نکته مهم دیگری که گریپ‌ فروت را به یک انتخاب ایده‌آل تبدیل می‌کند میزان فیبر بالای این خوراکی طبیعی و در عین حال کم کالری است. فیبر برای بدن غیر‌قابل هضم است و با انباشته شدن آن درون رودهسیستم گوارش عملکرد بهتری برای دفع راحت‌تر و سریع‌تر مدفوع خواهد داشت. علاوه بر این، گریپ‌ فروت یک خوراکی با کالری منفی به حساب می‌آید و این بدان معناست که در مقایسه با کالری موجود در گریپ‌فروت، بدن برای هضم آن کالری بیشتری می‌سوزاند.
کاهش وزن
حتی اگر گریپ‌فروت را به منظور لاغری در رژیم غذایی خود گنجانده‌اید، بهتر است همراه با مصرف آن از یک رژیم‌ غذایی کم‌کالری پیروی کنید و هم‌زمان تمرینات ورزشی مناسب هم داشته باشید. توصیه می‌شود خانم‌ها به طور میانگین ۱۲۰۰ کالری در روز و آقایان ۱۸۰۰ کالری مصرف کنند. دقت داشته باشید میزان دقیق کالری مصرفی برای یک فرد بسته به میزان متابولیسم و شرایط جسمانی او متغیر و متفاوت است.مصرف گریپ‌ فروت می‌تواند موجب تداخل دارویی با بعضی از داروهای خاص شود. آب گریپ‌ فروت می‌تواند باعث جذب بیشتر بعضی از داروها ‌شود و این موضوع می‌تواند با سمی شدن آن در بدن گاه بسیار خطرناک باشد.

مصرف گریپ فروت و تداخل دارویی:


البته در مواردی هم با تاثیر بر روی جذب کمتر داروها ممکن است دارو اثربخشی لازم را از دست بدهد و مصرف دارو تاثیر مناسب خود را نداشته باشد. مصرف داروهایی مثل داروهای کاهش فشار خون، کاهش کلسترول، داروهای مخصوص پیوند اعضاء و داروهای ضد افسردگی و استرس از این قیبل داروهایی هستند که در صورت مصرف هم‌زمان آن‌ها با گریپ‌فروت حتما باید با پزشک خود مشورت کنید و در صورت امکان از این میوه شگفت‌انگیز برای کاهش وزن یا سایر فواید آن استفاده کنید.