درمان خانگی میکروب معده

درمان خانگی میکروب معده

افراد زیادی دچار عفونت معده هستند. هلیکوباکتر یک نوع باکتری است که باعث عفونت در معده شده و مشکلاتی از قبیل زخم معده را به وجود می آورد. عفونت هیلوباکتر دارای برخی علائم مانند سوء هاضمه، د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و سوزش سر د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل، نفخ با د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، حالت تهوع، سیری زود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رس همراه با نفخ، د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر ناحیه بالای شکم و ... است. این نوع عفونت حتما باید درمان شود چراکه در صورت عدم توجه به آن ممکن است فرد دچار سرطان معده شود.

ما در این مقاله به بررسی روش های درمان خانگی میکروب معده پرداخته ایم. پس در ادمه با ما همراه باشید.

زنجبیل

ریشه و چای زنجبیل یکی از دمنوش های مفید برای درمان عفونت معده است. زنجبیل به دلیل داشتن خاصیت ضدالتهابی، در هضم غذا کمک می کند.

چای سبز

چای سبز با از بین بردن میکروب های معده، میزان عفونت معده را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. بهتر است روزانه دو بار چای سبز مصرف شود.

نعناع

چای نعناع در درمان عفونت معده و رفع سوء هاضمه بسیار مفید است. حتی از آدامس نعناع هم می توان برای درمان درد معده استفاده کرد. البته استفاده از نعناع برای افرادی که رفلاکس معده دارند توصیه نمی شود، چا که باعث شل شدن دریچه معده و تشدید رفلاکس می شود.

عسل

عسل خاصیت ضد میکروبی داردکه برای درمان عفونت و میکروب معده استفاده می شود. ترکیب دو قاشق عسل با یک لیوان چای معجون مناسبی برای درمان عفونت معده است.سرکه سیب

مخلوط یک قاشق سرکه سیب و عسل به همراه یک لیوان آب برای درمان عفونت معده کاربردی است. 

روغن زیتون

روغن زیتون خاصیت ضد باکتری دارد و به همین دلیل برای درمان میکروب معده مفید است. روزانه 1 یا 2 بار از روغن زیتون برای درمان میکروب معده استفاده کنید.

زیره

یکی از بهترین درمان های خانگی برای درمان میکروب معده زیره است. زیره باعث کاهش التهاب و گاز معده می شود.

شیرین بیان

از رایج ترین درمان های خانگی برای درمان زخم و میکروب معده می توان به ریشه شیرین بیان اشاره کرد. شیرین بیان مانع از چسبیدن میکروب ها به دیواره معده می شود. همچنین باعث کاهش التهاب معده و درمان عفونت آن می شود.

دارچین

آنتی اکسیدان موجود در دارچین باعث کاهش درد معده و درمان عفونت معده می شود. برای این کار از دمنوش دارچین کنید.

کلم بروکلی

سولفورافان موجود در کلم بروکلی ضد باکتری بوده و موجب کاهش التهاب در معده می شود.

آویشن

آویشن یکی از رایج ترین دمنوش ها برای درمان عفونت و کاهش التهاب معده است. آویشن دارای خاصیت آنتی اکسیدان است که میکروب معده را از بین برده و مانع از رشد آنها می شود. 

خاکشیر

از خاکشیر برای ضد عفنونی کردن معده استفاده می شود. خاکشیر یکی از بهترین درمانهای خانگی برای درمان عفونت معده است.

آب کرنبری

آب کرنبری از چسبیدن میکروب و باکتری به دیواره معده جلوگیری می کند و به همین دلیل مانع از عفونت معده می شود.

شیر

لاکتوفرین موجود در شیر از عفونت و میکروب معده جلوگیری می کند. همچنین شیردارای ملانویدین است که برای مهار رشد باکتری هایی که باعث عفونت در معده می شود به کار می رود.

پونه

پونه به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان، باعث از بین رفتن هلیکوباکتری ها شده و در نتیجه درمان عفونت و میکروب معده را به دنبال دارد.

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا مانع از رشد باکتری ها و میکروب های درون معده می شود.

روغن علف لیمو

استفده از روغن علف لیمو از رشد باکتری های هلیکوباکتری جلوگیری کرده و عفونت در معده را کاهش می دهد. ترکیب حاوی 3 قطره روغن علف لیمو و یک قاشق روغن نارگیل را روی شکم خود به مدت 30 دقیقه بمالید و سپس بشویید.